GRAND PRIX MK TEAM

W roku 2017 odbyła się pierwsza edycja Grand Prix MK team. Cieszyła się ona rekordowym zainteresowaniem. W ramach cyklu sklasyfikowanych zostało prawie trzy tysiące zawodników i pięćset drużyn. W roku 2018 również odbędą się cztery duże zawody biegowe, które składać się będą na kolejną edycję Grand Prix MK team.

Cztery biegi

4. Parkowe Hercklekoty zainaugurują drugą edycję Grand Prix MK team. Wśród wszystkich biegów, ten wyróżnia najbardziej wymagająca bądź najdłuższa trasa. Chcemy Wam zapewnić tytułowe hercklekoty. Bieg prowadzi przez Dolinę Trzech Stawów w Katowicach. Trasa jednak znacznie różni się od tej, którą biegacze znają z Biegu Mikołajkowego.

Areną kolejnych zmagań będzie Siemianowicka Rzęsa, dobrze znana stałym bywalcom imprez organizowanych przez MK Team. Bardzo lubimy kameralny klimat tego miejsca. Wielu zawodników również podziela tę opinię, dlatego już 23 czerwca zapraszamy Was na 3. Siemianowicki Bieg Świetlików. Choć to jedna z najkrótszych nocy w roku, to postaramy się, aby zapewniła Wam wiele wrażeń. Ten bieg to część Festiwalu Świetlików z licznymi atrakcjami dla dzieci i rodzin.

Kolejny raz na Rzęsie spotkamy się w ostatni weekend października, podczas Siemianowickich Nocnych Marków. Tam rywalizacja sportowa zawsze pozostaje troszkę w cieniu Waszej kreatywności, w misternym przygotowywaniu biegowych kreacji halloweenowych. Już nie możemy doczekać się tych chwil, gdy po raz kolejny zjawy, wiedźmy i inne straszydła zapełnią siemianowickie ścieżki.

Zwieńczeniem Grand Prix będzie 5. Bieg Mikołajkowy. Ten bieg niezmiennie cieszy się rekordową popularnością. Jesteśmy przekonani, że na początku grudnia ponownie „morze” biegowych Mikołajów zaleje Katowice.

Rywalizacja indywidualna

Każdy z tych czterech biegów będzie punktowany. Zawodnicy będą gromadzić punkty zależnie od zajętego miejsca. Będą prowadzone cztery odrębne klasyfikacje:

  • biegowa mężczyzn,
  • biegowa kobiet,
  • nordic walking mężczyzn,
  • nordic walking kobiet.

 
Nie skupiamy jedynie na najszybszych zawodnikach. Jest dla nas istotne by każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca czy ilości ukończonych imprez, został sklasyfikowany. Nawet, jeśli nie ścigacie się o najwyższe lokaty zawsze możecie w całym cyklu powalczyć z siostrą, ojcem czy kolegami. Liczymy na piękną, sportową rywalizację.

Wzorem wyścigów kolarskich damy Wam również możliwości zdobycia dodatkowych punktów na premiach lotnych. Interesującę walkę na lotnych premiach mogliśmy już śledzić na Biegu Świetlików. Tym, którzy będą walczyć o jak największe zdobycze punktowe sugerujemy szczególne zwrócenie uwagi na Bieg Mikołajkowy. To finałowy bieg cyklu. Spodziewamy się na nim największej frekwencji. Dlatego właśnie tam, będzie można zdobyć nie tylko kolejną mikołajkową czapkę, ale też większą ilość punktów do końcowej klasyfikacji.

Rywalizacja drużynowa

Pamiętamy również o drużynach, które dumnie reprezentujecie. Obok klasyfikacji indywidualnej wyłonimy najlepsze drużyny. Bez podziałów ani na płeć, ani na bieg lub marsz. Każdy z zawodników swoimi startami może wspomóc swoją drużynę w walce o jak najwyższą lokatę.

Po każdym z biegów będziemy prezentować aktualne wyniki.

Aktywność

Chcielibyśmy również w szczególny sposób docenić i uhonorować tych z Was, którzy będą nam towarzyszyć przez cały rok. Podobnie jak w ubiegłym roku, dla biegaczy i zawodników marszu Nordic Walking, którzy ukończą każde z zawodów zostanie przygotowana nagroda niespodzianka. Mamy nadzieję, że będzie to Was wyjątkowa pamiątka i jednocześnie dowód ukończenia całego Grand Prix MK team 2018.
Na zakończenie Grand Prix odbędzie się uroczysta gala, w trakcie której uhonorujemy najwytrwalszych i nagrodzimy najlepszych zawodników z każdej kategorii, a także zwycięskie drużyny.